Dni Lubawki 2013

W dniach 20 - 21 lipca 2013 r., na rynku miejskim w Lubawce odbędzie się tegoroczna edycja Dni Lubawki czyli święto tego przygranicznego miasta.

W czasie dwudniowej imprezy na estradzie zaprezentują się m.in.: zespół Redlin, Kapela Pieczarki i Ewelina Lisowska.


Pierwszy dzień imprezy ?Dni Lubawki? upłynie w rytmach folk-rocka. Na początek na scenie wystąpią czarnoborscy górale ? zespół Janicki, którzy pielęgnują tradycje swoich ojców przybyłych za chlebem na Dolny Śląsk po II wojnie światowej z tzw. ?Szerokiego Podhala?. Zaprezentują tamtejszy folklor góralski: zwyczaje, stroje, gawędy i gwarę, specyficzny góralski humor, muzykę i taniec.


Następnie na scenie zaprezentuje się Redlin, folk-rockowy zespół z Jastrzębia Zdroju. Zawodowi muzycy i oryginalne stroje czynią z występów Redlinu prawdziwy folkowy show zagrany w przyjemnej i wesołej pop-rockowej formie.


Na zakończenie pierwszego dnia imprezy na scenie zaprezentuje się Kapela Pieczarki ? zespół, który w 2000 r., był nominowany do nagrody Fryderyków w kategorii muzyka tradycji i źródeł. Muzycy pochodzący z Żywiecczyzny i Podhala określani są prekursorami folku góralskiego.


W niedzielę 21 lipca gwiazdą dnia będzie Ewelina Lisowska, której hity ?Nieodporny rozum? czy ?W stronę słońca? w minionym roku przez wiele tygodni utrzymywały się na pierwszych miejscach list przebojów największych rozgłośni radiowych. Wcześniej na scenie wystąpi zespół Wędrowne Gitary ? grający repertuar Czerwonych Gitar.


Całość imprezy jest realizowana w ramach projektu pt.: ?Uroczystości kulturalne na pograniczu polsko-czeskim 2012-2014?, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska ? Rzeczpospolita Polska 2007 ? 2013.

 

Zapraszamy