Gmina Lubawka dołącza do projektu Aktywne Miasta

Aktywne Miasta to ogólnopolski projekt, którego pomysłodawcą i organizatorem jest miasto Bydgoszcz. Celem projektu jest aktywizacja mieszkańców, mobilizacja środowisk rowerowych, propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej i roweru jako alternatywnego środka transportu i edukacja ekologiczna.

Projekt skierowany jest do osób aktywnie spędzających czas na świeżym powietrzu, jak również dla tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z rowerem.

Ruszyła rywalizacja o tytuł "Rowerowej Stolicy Polski"

Żeby wziąć udział w rywalizacji "Rowerowa Stolica Polski" wystarczy rower i smartfon. Zainstalowanie darmowej aplikacji Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu, w której dołączamy do rywalizacji "Rowerowa Stolica Polski" wystarczy, by kręcić kilometry. W kolejnym kroku wybieramy miasto lub gminę, dla której będziemy zbierać przejechane kilometry - do wyboru są 62 miast, które przystąpiły do tegorocznej rywalizacji i 87 gmin. Aby jeszcze lepiej motywować się do jazdy na rowerze, przygotowaliśmy podgrupy - zakłady pracy, osiedla, szkoły i inne. Znajdź swoich znajomych i razem weźcie udział w rywalizacji!

Szczegóły https://www.aktywne.miasta.pl/news/724/abcczylinajwaniejszezasadyudziauwrowerowejstolicypolski2023

Aplikację można pobrać dla systemu Android ze sklepie Google Play, a dla systemu IOS w Apple Store

Dla najlepszych uczestników zarówno w rywalizacji miejskiej, jak i gminnej w kategorii open przygotowaliśmy vouchery na zakupy w sklepie internetowym centrumrowerowe.pl o wartości 1000zł, 750zł i 500zł. Dodatkowo najlepsi otrzymają zestawy kosmetyków od FaleLokiKoki oraz sportowe gadżety Aktywne Miasta. Nowością w tym roku jest nagrodzenie również najlepszych 3 rowerzystek i rowerzystów we wszystkich kategoriach wiekowych - voucherami do sklepu centrumrowerowe.pl 150zł, 100zł i 50zł.

Regulamin ogólnopolskiej rywalizacji znajduje się na stronie Aktywne Miasta

 

#aktywnemiasta #rowerowastolicapolski