Gotowi, do startu

Już jutro, w Opawie odbędzie się trzecia edycja zawodów biegowo-rowerowych Patrol Graniczny. W związku z powyższym zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w tym sportowym wydarzeniu.

W tej edycji limit zgłoszeń 500 zawodników został wyczerpany w pierwszych dwóch tygodniach zapisów. Jak co roku, start i meta usytuowane będą przy stadionie sportowym w Opawie. Zawody odbędą się na dystansach około 20 km i około 64 km, a trasę pokonać można biegnąc lub jadąc na rowerze.

Wszystkich zawodników zachęcamy do wcześniejszego odbioru Pakietów Startowych

Biuro zawodów, znajdujące się obok stadionu w Opawie, czynne jest już dzisiaj (6 maja) od godz. 16.00 do godz. 20.00, oraz jutro (7 maja), od godz. 5.00

  • do 5.50 dla startujących o godz. 6.00 (biegacze ? dystans 64 km),
  • do 7.45 dla startujących o godz. 8.00 (biegacze ? dystans 20 km),
  • do 8.45 dla startujących o godz. 9.00 (rowerzyści ? dystans 64 km),
  • 9.15 dla startujących o godz. 9.30 (rowerzyści ? dystans 20 km).

 

Trasy biegną głównie terenami leśnymi, częściowo również drogą asfaltową, na terenach sołectw Gminy Lubawka: Opawa, Niedamirów, Jarkowice, Miszkowice, Stara Białka, Paczyn oraz Sołectwa Szarocin w Gminie Kamienna Góra oraz Zaclerza. Na trasach będą znajdowały się punkty żywieniowe i kontrolne. 

 

Celem projektu jest popularyzacja biegania oraz jazdy na rowerze jako czynnej formy wypoczynku i aktywności ruchowej, popularyzacja walorów przyrodniczych na pograniczu polsko-czeskim oraz promocja Gminy Lubawka w Polsce i za granicą.

Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia i kolejnych życiowych rekordów w sportowych zmaganiach!

Zawody organizowane są w ramach projektu "Patrol Graniczny III", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego poprzez Program Interreg V-A Republika Czeska - Polska 2014 - 2020, środków budżetu państwa oraz za pośrednictwem Euroregionu Nysa.