Lato na sportowo

panoramaWindusrf

Wakacje w górach i nad jeziorem jednocześnie? Czemu nie! - Zapraszamy nad Jezioro Bukówka!

Zalew w Bukówce to najwyżej położony zbiornik na Dolnym Śląsku, na wyoskości 537,10 m n.p.m.. Idealnie wkomponowany w otoczenie prezentuje się zjawiskowo o każdej porze roku. Kamienna zapora w celu ochrony przed powodziami została wzniesiona w latach 1903-1905. Od 1988 roku, od czasu jej gruntownego remontu, Bukówka ma status zbiornika retencyjnego oraz zbiornika wody pitnej o pojemności około 16,75 mln m3 i powierzchni 199 ha. Dopuszczona jest na nim ograniczona rekreacja. Można tutaj żeglować, pływać kajakami, a także łowić ryby. Miłośnikom windsurfingu wieją na Bukówce sprzyjające wiatry, a według opinii wielu tutejszy akwen to idealne miejsce do nauki pływania na desce.   

Stadion sportowy w Lubawce

Na wszystkich, którzy lubią się aktwyność fizyczną, czeka stadion miejski w Lubawce. Obiekt posiada bieżnię lekkoatletyczną, dwie płyty: dużą i średnią,boczne boisko treningowe oraz zaplecze sanitarno-gastronomiczne. Przy stadionie znajduje się również ośrodek tenisowy z trzema kortami do gry z mączki ceglanej. Cyklicznie, tenisiści z Lubawki uczą tutaj najmłodszych podstaw gry w tenisa.

444

Skatepark w Lubawce

Na terenie parku miejskiego "Watra" w Lubawce mieści się skatepark, gdzie miłośnicy skatingu i wyczynowej jazdy na rolkach mogą nauczyć się nowych trików. W pobliżu minirampy i funboxów mieści się boisko do gry w koszykówkę uliczną. Formę natomiast można zdobyć korzystając z siłowni zewnętrznej.