Aktualności

25 marca 12:00
18. Konkurs Palm Wielkanocnych
Opis:

Wykonywanie palm wielkanocnych wpisało się w listę najbardziej znanych, polskich tradycji. Najpiękniejsze z nich, powstałe w wyniku długotrwałej pracy kół gospodyń, ośrodków sołeckich i różnych organizacji będą oceniane podczas Konkursu Palm Wielkanocnych, odbywającego się w Chełmsku Śl. nieprzerwanie od trzydziestu czterech lat.

Wydarzenie współorganizowane jest razem z parafią św. Rodziny w Chełmsku Śl.

Gdzie: kościół pw. Świętej Rodziny w Chełmsku Śl.
29 marca 07:00
Wiosenna Przerwa Świąteczna
Gdzie: Miszkowice
07 kwietnia 13:00
Mała Wielkanoc
Opis:

Zwyczajem Gminy Lubawka jest coroczne kultywowanie tradycji wielkanocnych podczas renomowanego w środowisku etnograficznym Konkursu "Mała Wielkanoc". Zespoły i grupy ludowe regionu podsudecia zbiorą się w lubawskim Domu Kultury tydzień po najważniejszej dla chrześcijan uroczystości, by zaprezentować świąteczne potrawy. Oceny potraw, zgodności z tradycją oraz wszelkich walorów dokonają znakomici, polscy etnografowie.

Gdzie: Dom Kultury w Lubawce
01 maja 15:00
Majówka w Lubawce
Opis:

Mnóstwem atrakcji przywitamy ciepły i najbardziej zielony miesiąc roku, czyli maj. Będzie tanecznie, wesoło, rekreacyjnie i ekologicznie. Więcej szczegółów wkrótce!

Gdzie: Park Watra/Rynek miejski
01 czerwca 14:00
Święto najmłodszych - Dzień Dziecka!
Opis:

Początek czerwca przynosi chyba drugie (zaraz po Mikołajkach), najbardziej wyczekiwane przez dzieci święto. Dzień Dziecka to okazja, by nawet dorosłym przypomniał się smak dzieciństwa, ale przede wszystkim zachęta dla dzieci, by cieszyć się najbardziej beztroskim okresem w swoim życiu.

Szczegóły niebawem. Będzie się działo!

Gdzie: Park Watra/Dom Kultury w Lubawce
13 lipca 15:00
Święto Miasta Lubawka
Opis:

W tym roku szykujemy dla Was coś naprawdę specjalnego. Szczegóły, dokładna data, miejsce i plan już niebawem.

Obserwujcie, śledźcie, wyczekujcie!

Gdzie: ???
10 sierpnia 12:00
XI Jarmark Tkaczy Śląskich
Opis:

Chełmsko Śląskie już po raz jedenasty zaprasza wszystkich dolnoślązaków, a zwłaszcza mieszkańców Gminy Lubawka, na Jarmark Tkaczy Śląskich. W tym roku wydarzenie to rozpocznie się konferencją Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielonych a kontynuowane będzie wspólną zabawą na rynku.

Lista wykonawców i plan imprezy już wkrótce!

Gdzie: Rynek w Chełmsku Śląskim
01 grudnia 15:00
IV Lubawski Jarmark Bożonarodzeniowy
Opis:

Ostatnie w roku, ale chyba najbardziej klimatyczne wydarzenie plenerowe Gminy Lubawka. Mnóstwo rękodzielnicznych stoisk, szkolne kiermasze, mała gastronomia, występy lokalnych artystów i wspólne kolędowanie - to wszystko znajdziesz na lubawkim rynku w pierwszą sobotę grudnia 2018.

Gdzie: Rynek w Lubawce